Değerli Meslektaşlarımız,

Klinik adli tıp uygulamalarında travmalı olgularla karşılaşan bir uzmanlık alanı olarak, özellikli bu olgu grubu ile sağlıklı bir hasta – hekim ilişkisinin kurulması hem muayene hem de belgelendirme için vazgeçilmez bir aşamadır. Tanıya giden süreçte, öykü aşamasından itibaren ruhsal travma bulgularının tanınması, değerlendirilmesi ve belgelenmesinde olduğu kadar, yaralanmaların etiyolojisi ve ayırıcı tanısı açısından da bu hasta grubuna ilişkin özellikli “görüşme teknikleri” nin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Adli tıp eğitimi alan asistan arkadaşlarımıza yönelik olarak bu tema ile 12/Ocak/2019 Cumartesi günüİstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı ev sahipliğinde “GÖRÜŞME TEKNİKLERİ” kursu gerçekleştirilecektir.

Eğitim programı saat 09:00 – 16:00 arasında gerçekleştirilecek olup, toplam kontenjan 15 kişidir. Kayıtlar başvuru sırasına göre yapılacaktır. Şehir dışından katılım sağlayacak olan meslektaşlarımız için yönlendirmeler yapılacaktır.

Eğitime ait temel masrafların karşılanması amacıyla 100 TL sembolik bir ücret belirlenmekle beraber, ATUD üyesi ve aidat borcu bulunmayan meslektaşlarımız için eğitim ücretsizdir.

Eğitim programına katılmak isteyen meslektaşlarımızın taleplerini itfadlitipad@gmail.com mail adresine mesaj olarak göndermeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Adli Tıp Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu