Değerli Meslektaşlarımız,
     Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk’a şu cümleyle başlar; “1919 yılı Mayısının 19’uncu günü Samsun’a çıktım.” O, Milli Mücadele sıralarında ülkeyi ileri götürecek olanların ve köhneleşmiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştür. O’na göre genç fikirli demek, “doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli” demektir. Atatürk gençlere verdiği değeri her vesile ile dile getirmiştir: “Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum.”
     Bu özel gün vesilesiyle sizlere bugünün anlamına uygun bir duyurumuz var: Akademik kariyer yapmayı planlayan ya da akademik kariyerinin başında olan genç meslektaşlarımızın derneğimizin bilimsel ve eğitsel etkinliklerine aktif katılımını da amaçlayan Erken Kariyer Görev Grubumuz kuruldu. Grupla ilgili ayrıntılı bilgileri daha sonra web sayfamızdan paylaşacağız.
     Genç fikirlerimizin bizleri her zaman aydınlatması dileğiyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlarız.
     Saygılarımızla,
Adli Tıp Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu